Лудогорец удари Левски в нервен мач на "Герена" (ВИДЕО)

„Сините“ без шампионатен успех срещу „орлите“ от 2016 г.

Лудогорец срази Левски с 1:0 като гост в чакания с огромен интерес двубой от 12-ия кръг на Първа лига.

Така треньорът на "орлите" Ивайло Петев се завърна триумфално на "Герена", където бе съблечен и изгонен от фенове на "сините" при опита да бъде назначен преди 10 години.

Единственото попадение тази вечер отбеляза Руан Секо в 25'. Двубоят не премина без напрежение, като малко след гола капитанът на Лудогорец Бърнард Текпетей падна на земята, защото бе ударен с бутилка, хвърлена от трибуните.

Левски бе най-близо до изравняване в 59', когато топката се отби в лявата греда, след като беше отклонена от Сон. За щастие на испанеца, не се стигна до автогол.

В 76' шампионите можеха да удвоят аванса си - Секо бе изпуснат и стреля, но притичалият Хосе Кордоба изчисти пред голлинията.

Мачът беше белязан от много нерви и общо 37 нарушения. И двата тима имаха претенции към главния съдия Георги Гинчев. Той можеше да изгони Кордоба от "сините" преди почивката, а през втората част спести червен картон на голмайстора Секо.

В крайна сметка Левски продължава да преследва първа шампионатна победа над Лудогорец от 2016 г. насам.

С успеха Лудогорец се изкачи до шестата позиция с 20 точки - 9 зад лидера Локомотив Пловдив, който е с мач повече. Левски остава четвърти с актив от 22.

А какво казаха след мача двамата треньори - Ивайло Петев и Николай Костов, вижте във видеото най-горе.