"Лудогорец" загря за "Динамо" с разгром срещу новак

Шампионите не оставиха шанс на "Спартак" Варна

Гръмка победа за "Лудогорец" преди първата битка с "Динамо" Загреб в квалификациите на Шампионската лига! "Орлите" разгромиха с 5:0 "Спартак" Варна като домакини в мач от четвъртия кръг на родното футболно първенство.

След успеха - трети за тима на Анте Шимунджа от началото на сезона, "Лудогорец" отново оглави класирането. Преди това на върха временно беше ЦСКА 1948, който спечели минимално визитата си на друг новак - "Хебър".

Тази вечер, на "Хювефарма Арена", начало на головата фиеста постави Бърнард Текпетей още в 1'. До 12' "Лудогорец" вече водеше с 3:0 след попадения на Рик и Тиаго.

Домакините не изпуснаха контрола и през второто полувреме, а Сисиньо покачи на 4:0 в 76', преди Тиаго да оформи крайния резултат 4 минути по-късно, разписвайки се за втори път в двубоя.

Следващият мач на 11-кратния първенец е един от най-важните през кампанията. На 2 август (вторник) "Лудогорец" приема "Динамо" в третия кръг от пресявките на Шампионската лига.

Съставите

"Лудогорец": 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 24. Вердон, 14. Групер, 23. Шоу, 64. Янков, 82. Йорданов, 37. Текпетей, 73. Рик, 9. Тиаго

"Спартак" Варна: 21. Дичевски, 12. Луго, 19. Борисов, 3. Ибрям, 23. Менди, 13. Черненко, 10. Андреев, 30. Васев, 11. Митев, 90. Тошев, 7. Бабалиев