Лудогорец записа най-изразителната си победа (ВИДЕО)

Шампионите разнищиха гостуващия Ботев (Враца)

Лудогорец записа историческа победа - най-изразителната си в Първа лига! Шампионите разбиха с 8:1 гостуващия Ботев (Враца) в мач от 25-ия кръг.

Така "орлите" подобриха рекорда си от 7:0 срещу Берое от 2018 г., споделен със същия резултат срещу Миньор (Перник) от 2012 г.

Хеттрик за разгрома днес отбеляза Игор Тиаго, два гола реализира Кирил Десподов, а по веднъж се разписаха Кайо Видал, Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера.

На Хювефарма Арена домакините започнаха по-активно и в 26' Десподов откри от дузпа, отсъдена за игра с ръка. 9 минути по-късно Тиаго удвои аванса на Лудогорец с глава след корнер. В края на първата част бразилецът покачи и на 3:0.

Таранът оформи хеттрика си малко след почивката, Десподов бе точен за 5:0 в 67', а Кайо заби шестия гол в 70'.

Северозападният тим стигна до почетно попадение в 81' чрез Чавдар Ивайлов, който вкара от дузпа. Голът обаче само разгневи Лудогорец и Клод Гонсалвеш отбеляза за 7:1, преди Тисера да оформи крайния резултат.

Така разградчани събраха 59 точки на второто място, една зад ЦСКА.

Съставите:

Лудогорец: Серджио Падт, Якуб Пьотровски (73'-Клод Гонсалвеш), Игор Тиаго (61'-Матиас Тисера), Кирил Десподов, Дени Групер, Аслак фон Витри, Франко Русо, Педро Нареси (60'-Густаво Нонато), Игор Пластун, Бърнард Текпетей (46'-Кайо Видал), Спас Делев (61'-Мануел Шоу)

Ботев (Враца): Красимир Костов, Диего Фераресо, Мартин Кавдански, Том Рапнуи (46'-Мирослав Маринов, 90-Красимир Тодоров), Браян Мендоса (63'-Стефан Гаврилов), Момчил Цветанов, Диого Барбоса, Чавдар Ивайлов, Клери Сербер (64-Петър Кепов), Марко Мажуга, Даниел Генов (46-Антонио Георгиев)