"Лудогорец" започна подготовката с минимална победа

Шампионите спечелиха срещу втородивизионен австрийски тим

ludogorets.com

"Лудогорец" стартира с победа лятната си подготовка. "Орлите" се наложиха с 1:0 над втородивизионния австрийски "Блау-Вайс" Линц в контролна среща.

Българският тим излезе със състав, в който имаше четирима юноши – Александър Ганчев, Иван Йорданов, Петър Георгиев и вече наложилия се Доминик Янков.

В Куфщайн единственото попадение бе дело на Бърнард Текпетей в 21'. Разградчани пропуснаха още едно положение в самото начало на мача, когато след разбъркване топката попадна в краката на Георгиев, който обаче не успя да преодолее вратаря.

Снимка: ludogorets.com

"Блау-Вайс" също пропиля добра възможност, като удар на играч на австрийците бе избит от Серджио Падт в гредата.

През второто полувреме треньорът Анте Шимунджа предприе много промени в състава, а съперникът удари греда четвърт час преди края. За "Лудогорец" пропуск направи Ихинио Марин, който стреля неточно след центриране на Спас Делев.

Съставите:

"Лудогорец": Серджио Падт, Игор Пластун, Александър Ганчев, Иван Йорданов, Сисиньо, Мануел Шоу, Клод Гонсалвеш, Игор Тиаго, Бърнард Текпетей, Доминик Янков и Петър Георгиев

"Блау-Вайс": Николас Шмидт, Михаел Бранднер, Тобиас Кох, Мануел Маранда, Пол Менса, Симон Пиркл, Ронивалдо, Кристоф Шосвендтер, Матияс Зайдл, Фабио Щраус и Фабиан Виндхагер