Неочакван герой за Левски при победа №8

"Сините" пребориха Арда с 2:1 и отново са първи

Неочакван герой подпечата победа №8 на Левски в първенството. Последното лятно попълнение - Кристиан Макун, донесе ценните три точки в битката за титлата с ефектно изпълнение при 2:1 над Арда.

24-годишният централен защитник от Венецуела зарадва феновете на стадион "Георги Аспарухов" след асистенция с глава на Алекс Колев.

Именно нападателят даде аванс на "сините" през първото полувреме. Той изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мустафа Сангаре.

Малко преди почивката обаче юношата на Левски Станислав Иванов изравни. Той първо не успя да преодолее Матей Маркович, но при добавката нямаше как да сбърка. Крилото не се зарадва от уважение към родния клуб.

Левски отново излезе начело в класирането с 25 точки. Втори с 22, но и с два мача по-малко е шампионът Лудогорец. Арда е на шеста позиция с 14 точки.