Мартин Георгиев стана шампион с Барселона

Българинът и неговите съотборници спечелиха срещу Корнея

Мартин Георгиев и юношеският отбор на Барселона до 19-годишна възраст станаха шампиони в "Дивизията на честта". На свой терен момчетата на Оскар Лопес спечелиха срещу Корнея с 2:1.

По този начин каталунците си осигуриха първото място. Георгиев влезе в игра през второто полувреме, когато бяха отбелязани и трите гола. За „блаугранас“ точни бе Унай Ернандес в 51-та минута, а 17 по-късно Анхел Аларкон вкара втори гол, докато за гостите Карлес Гаридо отбеляза почетното попадение.

След като си подпечатаха първата позиция в група 3 на "Дивизията на честта", която включва отбори от Каталуния, Арагон и Балеарските острови, „лос кулес“ ще играят за Купата на шампионите.

За тази надпревара се класират шампионите от седемте дивизии и най-добрият втори отбор от тях. Регламентът в тази надпревара включва четвъртфинали на разменено гостуване. Победителите от тях се класират за Финалната четворка. Полуфиналите и финалът са в един мач на терен, определен от Испанската кралска футболна федерация.