Мартин Минчев с два гола за 20 минути в Чехия (ВИДЕО)

Националът бележи при разгромен успех за "Спарта" Прага

Националът Мартин Минчев влезе като резерва през втората част и отбеляза две попадения при победата на "Спарта" Прага с 4:1 срещу "Млада Болеслав" в мач от 18-ия кръг на чешкия шампионат.

Аутсайдерът поведе в 3' чрез Михал Томич, но "Спарта" осъществи обрат до почивката. Каан Кайринен изравни още в 6', а половин час по-късно Ладислав Крейчи беше точен от дузпа.

Минчев се появи в игра около четвърт час преди края на мястото на Ян Кухта. Юношата на "Черно море" се нуждаеше от 8 минути, за да покачи на 3:1, преди да оформи разгрома в добавеното време.

Така 21-годишният нападател има 4 гола и 3 асистенции в 19 мача за "Спарта" във всички турнири от началото на сезона. Тимът му заема третото място в класирането с актив от 36 точки - 7 зад лидера "Славия" Прага.