На косъм от гигантски провал: ЦСКА се спаси срещу 9 в Съединение

"Червените" изоставаха четвърт час преди края, оцеляха след дузпи

ЦСКА избегна на косъм един от най-унизителните провали в цялата си история. "Червените" губеха с 0:1 четвърт час преди края на гостуването си срещу аматьорския "Гигант" Съединение в 1/16-финал от турнира за Купата на България.

Все пак след продължения и дузпи тимът на Саша Илич, който е лидер в първенството, оцеля на изпълнения до краен предел стадион в 5-хилядното градче и продължава в следващата фаза.

Домакините - ентусиасти с най-различни професии - играха изключително храбро срещу високоплатените звезди на съперника и поведоха в края на първото полувреме с попадение на Георги Стайков. Малко след почивката обаче "Гигант" остана с човек по-малко заради червен картон на Васил Василев. А в добавеното време от терена беше изгонен и Райко Алов.

ЦСКА пропусна куп положения, а Илич беше принуден да вкара на терена тежката артилерия. Именно резервата Браян Морено изравни. Колумбиецът беше изведен сам срещу вратаря и вкара след добавка.

В продълженията гостите обсадиха наказателното поле на грохналия физически съперник, но подпечатаха измъчения успех чак след изпълнения на 16 дузпи.