НА ЖИВО: Левски - ЦСКА

Изненади след титулярите в двата тима

Дербито Левски - ЦСКА от 28-ия кръг на Първа футболна лига стартира в 14:45 ч. на националния стадион "Васил Левски" в София.

Следете мача с нас:

90+6 минута - Край на мача! ЦСКА победи Левски с 2:0!

90+4 минута - Резервата Асприля също беше близо до отбелязване на гол. Топката обаче мина покрай гредата на Левски.

80-та минута - Патрик Мислович стреля от границата на наказателното поле на ЦСКА, но много неточно.

77-ма минута - 2:0 за ЦСКА! Този път Каранга е точен!

75-та минута - Каранга стреля опасно, но в ръцете на вратаря на Левски.

68-ма минута - Отново сблъсъци по трибуните! Феновете на Левски потърсиха саморазправа заради хвърлена ракета от противниковите привърженици, но бяха спрени от представители на жандармерията.

65-та минута - Линдсет се откъсна опасно за ЦСКА и би към вратата. Този път обаче младият страж на "сините" улови топката.

61-ва минута - 1:0 за ЦСКА! Страхотен гол на Тобиас Хайнц! И огромна грешка на младия вратар Андонов.

53-та минута - Келиан ван дер Каап от Левски пострада сериозно. Той беше изритан в главата от свой... съотборник.

45-та минута - Начало на второто полувреме

......................

45+2 минута - Край на първата част. ЦСКА оказа по-голям натиск, но резултатът остана 0:0!

35-та минута - Нов пропуск на Фернандо Каранга! Андонов се намеси добре този път.

23-та минута - Вратарят на Левски фаулира Каранга, но съдията показа само жълт картон на стража. На младия Андонов му се размина, тъй като около него имаше още няколко футболисти.

21-ва минута - Фернандо Каранга излезе на добра позиция. Андонов обаче опази вратата на Левски.

14-та минута - В ответната атака от Левски поискаха дузпа заради нарушение срещу Патрик-Габриел Галчев. Ситуацията беше прегледана от ВАР и такава не беше отсъдена.

14-та минута  - Линдсет прати топката във вратата на Левски. Голът обаче беше отменен заради игра с ръка!

11-та минута - Матиас Фаетон навлезе опасно в наказателното поле на Левски и стреля. Андонов изчисти и предотврати опасността.

9-та минута - До момента най-опасна ситуация в мача. Бусато оголи вратата си, но Евертон стреля неточно.

1-ва минута - Начало на мача!

Титулярни състави:

Левски: 99. Иван Андонов - в., 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К), 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 9. Рикардиньо, 17. Евертон
Резерви: 1. Пламен Андреев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 24. Хоакин Фернандес, 27. Борислав Рупанов, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - в., 2. Юрген Матай, 13. Браян Кордоба, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 16. Георги Чорбаджийски, 30. Данило Асприля, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Съдия: Драгомир Драганов
ВАР: Георги Кабаков

Изненадата в състава на Левски е вратарят. 21-годишният Иван Андонов ще започне като титуляр.

В защита за ЦСКА се завръща Юрген Матай, за когото се смяташе, че няма да се възстанови за мача.

Превю:

Символичните домакини от Левски като че ли не отдадоха толкова голямо значение на кошмарната си загуба с 1:5 от Лудогорец в сряда, именно заради мача днес. Въпреки историческия срам, надеждите на повечето фенове са Николай Костов и футболистите да се реваншират с добър резултат в дербито.

"Сините" са четвърти в класирането. Преди мача с Лудогорец лабилната игра на тима като че ли се беше стабилизирала, но в Разград се видяха слабости в защита, а и недобра физическа форма на футболистите.

За мача с ЦСКА ще отсъства натрупалият картони Марин Петков.

"Червените" влизат в дербито след изненадваща загуба от Локомотив Пловдив, която прекъсна серията от 8 поредни победи. Треньорският щаб на ЦСКА губи кредита на доверие и вероятно именно мача с Левски ще реши съдбата на Нестор ел Маестро.

Освен това само победа ще остави тима в битката за титлата! В момента отборът е трети в класирането, изоставайки на 6 точки от лидера Лудогорец.

За да постигнат успеха "червените" трябва да се справят и с куп контузени. С травми са Християн Петров и Мартин Стойчев. Извън мача с по-стари контузии остават и Иван Турицов и Юрген Матей, а Амос Юга е наказан.

Срещата от есенния дял на шампионата между ЦСКА и Левски завърши без победител - 1:1.