Ники Костов: Лудогорец ни комплексира, но мачът с ЦСКА е №1 (ВИДЕО И СНИМКИ)

"Червените" правят едни и същи неща и ги правят много добре, смята треньорът на Левски

"Очакванията за дербито с ЦСКА са както винаги - да победим. Оптимисти сме преди всеки един мач. Обвинявани сме, че играем прекалено атакуващо и не мислим за защитата.

Искам да изясня, че налагаме стил на игра и това може би ще бъде най-голямата победа този сезон. Минахме през много препятствия, смениха се много играчи, обучавахме едни, сега обучаваме други. Не се предаваме", коментира треньорът на Левски Николай Костов преди мача дербито с ЦСКА, което започва утре в 14:45 ч. на Националния стадион "Васил Левски".

Той призна, че е можел да предотврати тежката загуба от Лудогорец, но въпреки това е предпочел да провери младите футболисти на тима в тежките мачове.

"Загубихме със сериозен резултат от Лудогорец и настроението в отбора не е много добро, но времето лекува. Надявам се да се отърсим от поражението. През първото полувреме показахме силата си.

През есента изиграхме много добри 80 минути срещу Лудогорец, когато загубихме драматично и с малко спорни отсъждания", каза Костов и отново се върна на мача с ЦСКА.

"В ЦСКА правят едни и същи неща и ги правят много добре. И те са в матрицата, в която сме попаднали и ние. Лудогорец ни създава такива комплекси, че всяка година повтаряме едни и същи грешки. И ЦСКА, и ние, и всички други отбори. След неуспеха започваме да обвиняваме, да променяме, да търсим други варианти за следващ успех. Този път мисля, че трябва да сме по-умни и да разберем, че Лудогорец доминира толкова години, защото ние правим едни и същи грешки.

Знам какво е чувството, когато става въпрос за дербито. Просто искам да напомня, че то винаги е било за първо място - преди Лудогорец.

Четвърто или трето място, за което се бори Левски, не отговаря на нашите амбиции. Въпреки препятствията, които преодоляваме и икономическите такива - мисля, че сме на прав път", сподели още наставникът на столичани.

"Без Марин Петков и Фабио Лима сме малко беззъби, но така се стекоха нещата. Нямаме много опции. Виждаме, че ЦСКА не е толкова убедителен в защита. Всяка загуба за Левски е инцидент. Душевните болки по принцип са по-трайни от телесните. Това няма как да го преодолеем толкова бързо. Работим по тоя въпрос. Разговаряме с футболистите. Надяваме се да преглътнем този горчив хап", завърши Костов.