"Оставка" за Ел Маестро след леден душ за ЦСКА

"Червените" загубиха с 1:2 от Локо Пловдив у дома преди вечното дерби

ЦСКА се сгомоляса - 1:2 срещу Локомотив Пловдив на стадион "Васил Левски". "Червените" записаха пореден невзрачен мач под ръководството на Нестор Ел Маестро, а публиката не спря да скандира "Оставка" по адрес на треньора пред почти целия мач. Поражението идва и три дни преди голямото дерби с Левски.

Гостите тотално доминираха през първото полувреме, когато изпуснаха куп положения. В самото начало Мартин Петков опъна мрежата зад Густаво Бусато, но след намеса на ВАР и Волен Чинков попадението беше отменено заради пасивна засада. По-късно отново Петков разтресе и напречната греда.

Все пак логичното се случи след час игра - Нтело откри в полза на Локомотив. ЦСКА опита да се вдигне на щурм, а Ел Маестро вкара набързо наличните резерви. Една от тях - Данило Асприля, изравни с глава след центриране на Тобиас Хайнц.

Това обаче по никакъв начин не отказа гостите. Те продължиха да организират опасни атаки, а в добавеното време Кристиян Пешов попари "червените".

Така ЦСКА изостава вече на 3 точки зад Лудогорец, който има два мача по-малко. Локомотив пък доближи на точка четвъртия Левски, който по-късно тази вечер гостува именно в Разград.