От 2:0 до 2:3! Левски с фалстарт в контролите (ВИДЕО)

„Сините“ се сгромолясаха срещу унгарци от втора дивизия

Фалстарт на зимната подготовка за Левски! "Сините" допуснаха обрат от 2:0 до крайното 2:3 срещу втородивизионния унгарски Вашаш в първата си контрола от лагера в Белек (Турция).

Тимът на Николай Костов поведе с голове на Цунами в 15' и Илиян Стефанов в 51', но съперникът се наложи чрез Кжищоф Хинора в 60', Себастиен Ихриг-Фаркаш в 72' и Шонгор Пап в 81'.

Треньорът на Левски пусна експериментален състав, като от първата минута на терена бяха част от юношите на клуба, като Дейвид Михалев, Кристиян Йовов и Преслав Бачев.

В 15' Цунами вкара първия гол за Левски за 2024 г. след заучено положение при изпълнение на корнер.

В 20' Вашаш пропусна положение, след като Холендер бе в добра позиция в наказателното поле на "сините", но ударът му бе блокиран.

В 30' Асен Митков направи солова акция и стреля от границата на наказателното поле, като вратарят на унгарците Йова изби под напречната греда в корнер. Две минути по-късно Марин Петков пробва удар, който отново бе спасен от Йова.

На почивката Костов смени целия отбор, без вратаря Николай Михайлов, като дебют за "сините" записа новото бразилско попълнение Фабио Лима. Той атакува по десния фланг, а по левия нападаше 15-годишният Стивън Гаоте, който вече се готви с мъжете.

В 51' Левски удвои аванса си. Патрик-Габриел Галчев изведе Фабио Лима отдясно върна към капитана Стефанов и той не сбърка - 2:0.

След час игра Хинора от Вашаш бе оставен непокрит и намали пасива на унгарците - 1:2.

В 72' резервата на Вашаш Фаркаш изравни с удар, при който топката се отби в десния стълб и влезе в мрежата зад третия вратар на Левски Иван Андонов. Това стана след като играчите на Костов много лесно загубиха топката в средата на терена.

В 80' Пап бе изведен сам срещу Андонов и копна топката над българския вратар за 3:2. Контраататака на унгарците започна от грешка на Асими Фадига в центъра на терена.

В добавеното време защитник на Вашаш можеше да си вкара автогол, но вратарят Йова спаси.

"Сините" ще проведат втората си контрола в Турция в неделя (21 януари) срещу украинския Олександрия.

Съставът на Левски: Николай Михайлов (31' - Пламен Андреев, 61' - Иван Андонов), Дейвид Михалев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Асен Чандъров, Асен Митков, Кристиян Йовов, Марин Петков, Уелтън, Преслав Бачев (Виктор Любенов, Кристиан Димитров, Патрик-Габриел Галчев, Александър Божилов, Асими Фадига, Дарлан, Илиян Стефанов, Стивън Гаоте, Фабио Лима, Рикардиньо)