Пената донесе късмет на ЦСКА срещу "Пирин"

Новото попълнение Тобиас Хайнц се отчете с асистенция в последната контрола

ЦСКА победи с 2:1 "Пирин" Благоевград в последната зимна контрола на двата отбора преди старта на пролетния дял от шампионата.

Пред погледа на великия Димитър Пенев „армейците“ стигнаха до успеха с головете на Брадли де Нойер и Дюкенс Назон, а за „орлетата“ точен беше Владимир Медвед.

Саша Илич започна с една единайсеторка и на почивката я смени изцяло. Новото попълнение Тобиас Хайнц се отчете с асистенция. Норвежецът даде головия пас за попадението на Назон след почивката.

В 65-ата минута той демонстрира страхотен поглед върху играта и изведе с хубав пас в коридор Дюкенс. Таранът надбяга защитата на "Пирин", след което елегантно преодоля и Янко Георгиев.

Първият гол за "червените" отбеляза Брадли де Нойер в 36-ата минута след добавка.

10 минути преди края точен за гостите бе Медвед.

ЦСКА, който е лидер в Първа лига, записа две победи, две загуби и три равенства в контролите, а благоевградчани - три успеха и две загуби.

Какво казаха след приятелската среща треньорите на двата тима, както и талантът на ЦСКА Християн Петров - вижте във видеото!