"Пирин" с важна крачка към оставането в елита

"Орлетата" победиха "Локо" Сф с 2:1

"Пирин" направи сериозна крачка по пътя към оставането в елита. "Орлетата" се наложиха с 2:1 над "Локомотив" София като домакин с 2:1 и събраха 30 точки. Те вече са на 11-ото място и се нуждаят от една победа в оставащите четири мача, за да запазят мястото си в Първа лига.

"Локомотив" е на 12-ата позиция в първенството с 28 точки.

Попаденията за благоевградчани реализираха Станислав Манолев и Красимир Станоев, а за гостите се разписа Матеус Дуарте.

Домакините превъзхождаха съперника през по-голямата част от срещата. Манолев откри за "Пирин" в 13-ата минута, а Станоев удвои аванса на благоевградчани в 30-ата минута.

Станислав Манолев получи топката и отправи изстрел извън наказателното поле, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на "Локо" София в 13-ата минута. Това бе шести гол за него от началото на сезона.

В 30-ата минута Красимир Станоев засече от движение топката и със силен удар реализира за 2:0.

В 71-ата минута влезлият като резерва Матеус Дуарте отбеляза за крайното 2:1.