Пирин шокира Лудогорец

Разградчани загубиха с 0:1 в дебюта на Неделев

Пирин Благоевград се наложи над Лудогорец с 1:0 на „Хювефарма Арена“ в мач от 22-рия кръг в Първа лига. Единственото попадение от дузпа вкара Преслав Йорданов в първата минута на добавеното време на първото полувреме.

Тя бе отсъдена за спъване на Кондраков в пеналта. След дълго разглеждане на VAR за евентуална засада на украинеца и дали е бил в пеналтерията, реферът отсъди наказателен удар, който Йорданов превърна в гол.

Новото попълнение на разградчани Тодор Неделев направи официалния си дебют за тима на Анте Шимунджа, а Антон Недялков получи контузия по време на загрявката и въобще не игра.

От трибуните се чуха и призиви за оставка, отправени към Анте Шимунджа.

Под ръководството на словенеца в последните си 3 мача "орлите" отпаднаха от Лигата на конференциите от белгийския Андерлехт след дузпи, завършиха 0:0 с Левски на Герена и регистрираха поражението от Пирин.

Предишният пък, когато гост си тръгна от стадиона в Разград като победител в мач от първенството, бе на 13 декември 2021 г. - същият този Пирин удари "орлите" с 5:3.

След този успех Пирин се изкачва до 14-а позиция с 16 точки. Лудогорец остава на второ място с 50 т. "Орлите" изостават с 4 точки от лидера ЦСКА.