По пътя към титлата: ЦСКА с грешна стъпка пред 10 000 на "Армията"

В класирането "червените" са първи с четири точки пред Лудогорец

ЦСКА допусна грешка стъпка в Първа лига, завършвайки 1:1 пред 10 000 зрители в домакинството на Локомотив Пловдив.

Лидерът в първенството прекъсна серията си от четири поредни успеха и също така за втори път в последните три мача на "Българска армия" не спечели.

Дюкенс Назон откри в деветата минута. Това бе четвърти пореден шампионатен мач за хаитянина, в който успява да се разпише, като вече има 11 гола от началото на шампионата.

В края на първата част "Локомотив" изравни чрез Ерик Сорга. Първоначално голът бе отменен заради засада от страничния съдия, но след 3-минутно преразглеждане с VAR в крайна сметка бе зачетен.

Това обаче далеч бе беше най-скандалният момент в мача.

В средата на втората част Брадли де Нойер бе повален в наказателното поле на Локомотив. Реферът Драгомир Драганов обаче не даде дузпа, навличайки си гнева на трибуните.

През второто полувреме капитанът на ЦСКА Юрген Матей пропусна дузпа, след като уцели страничния стълб.

В класирането "червените" са първи с четири точки пред Лудогорец. В неделя шампионите от Разград приема Пирин.