Резерва приближи Лудогорец до върха

Шампионите с пета поредна победа срещу Славия

Резерва приближи Лудогорец до върха в родния футболен шампионат! "Орлите" победиха Славия с 2:0 като гости в отложен мач от третия кръг, а и двете попадения реализира Квадво Дуа.

На ст. Александър Шаламанов в столицата, тимът на Георги Дерменджиев започна отлично и притисна "белите". В първия четвърт час Руан Секо удари греда. След това бразилският нападател стреля още няколко пъти, но не успя да преодолее вратаря Светослав Вуцов.

До почивката Тодор Неделев и отново Секо направиха пропуски.

През втората част Бърнард Текпетей пропиля добра възможност, извършвайки фал в атака след центриране на Неделев към далечната греда.

Лудогорец все пак поведе в 68' с първия гол за клуба на влезлия като смяна Дуа. 10 минути по-късно той сложи точка на спора - 2:0 за Лудогорец.

Успехът е пети пореден за Лудогорец срещу Славия. След него шампионите събраха актив от 30 точки - 2 зад лидерите Черно море и ЦСКА. Разградачни имат мач в аванс. Славия остава на незавидното 14-то място с 11 точки.