Русев качи ЦСКА 1948 на върха

Столичани пречупиха новака "Хебър"

ЦСКА 1948 оглави временното класиране в Първа лига, след като победи с 1:0 "Хебър" като гост в среща от четвъртия кръг. Двубоят обаче не се игра в Пазарджик, а на Националния стадион в София заради лицензионните изисквания на Българския футболен съюз (БФС).

"Червените" доминираха от самото начало и поведоха в 10', когато Марио Топузов центрира, топката попадна в Георги Русев и последният преодоля вратаря Петър Дебърлиев.

Натискът на "червените" продължи и в следващите минути, като до почивката единствено добрите намеси на Дебърлиев и на два пъти гредите след удари на Александър Колев и Топузов не позволиха промяна на резултата.

През второто полувреме ЦСКА 1948 продължи да контролира срещата, но чистите шансове пред столичани бяха по-малко. В 50' Колев вкара гол с глава след центриране отляво, но попадението бе отменено заради засада.

В последните десетина минути на срещата ЦСКА 1948 практически остана с 10 души на терена, тъй като Реян Даскалов получи контузия под коляното на левия крак, а треньорът Любослав Пенев вече бе извършил петте си смени. Бранителят завърши мача, но се придвижваше по терена с огромни трудности.

ЦСКА 1948 все пак удържа успеха и излезе начело преди късния мач тази вечер между шампиона "Лудогорец" и "Спартак" Варна. "Хебър" остава 12-и с една победа от началото на сезона.

Съставите

"Хебър": Петър Дебърлиев - Мартин Михайлов, Осира Корнел, Пламен Крумов (86-Хабиб Есеола), Хлеб Бухал, Мауро Серкейра (61'-Георги Търтов) - Олексий Лобов, Клаудио Бонани (61'-Емануил Манев), Боян Кнежевич - Октай Хамдиев (75'-Патрик Нгинги), Тодор Чаворски

ЦСКА 1948: Даниел Наумов - Стийв Фуртадо, Реян Даскалов, Лазар Марин (60'-Елитон), Ангел Лясков (60'-Джонатан) - Ивайло Чочев - Карлос Охене (79'-Сашо Александров), Ангел Бастунов (46'-Октавио), Георги Русев, Марио Топузов (60'-Денислав Александров) - Александър Колев