Шест поред за Лудогорец (СНИМКИ)

"Орлите" вече са сами на върха в Първа лига

Лудогорец записа шеста поредна победа в Първа лига. Шампионите спечелиха гостуването си на Ботев Пловдив с 2:0 в среща от 24-ия кръг.

"Орлите" решиха мача с две попадения след 30 минути игра, а точни бяха Квадво Дуа и Якуб Пьотровски.

Така отборът на Георги Дерменджиев се откъснаха еднолично на върха в класирането с 54 точки - на 3 пред Черно море и ЦСКА, които делят втората позиция и са с мач повече.

Ботев остава девети с 33 точки.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с минута мълчание в памет на легендарния футболист на Ботев Георги Попов, който си отиде от този свят в събота на 79-годишна възраст.

"Трябва да приемем, че не сме на нивото на Лудогорец. Във футбола не можеш да играеш без стрес, това е част от играта. Понякога е по-добре да разбереш реалността и да признаеш. Нямам проблем да приема и критиките.

Здраво стъпил съм на земята и съм наясно, че това е процес, при който трябва да продължим да работим. Иска ми се да приема, че разликата с Лудогорец не е голяма, но те имат изграден манталитет на победители. Ние нямаме такава натрупана увереност.

Играчите на Лудогорец знаят как да спечелят, дори когато не играят по най-добрия начин. Знам, че е трудно да го приемеш.

Ботев е клуб, който се бори винаги за трофеи и участие в евротурнирите, но в момента не можем да спечелим срещу Лудогорец. Трябва да се погледнем в огледалото и да приемем какво е нашето ниво в момента", откровен бе след края на мача треньорът на Ботев Душан Керкез.