Шопов шоу за 3:0 над Берое

Прероденият национал с два гола и асистенция за ЦСКА

Станислав Шопов изигра най-силния си мач за ЦСКА при победата с 3:0 над Берое. Плеймейкърът блесна с два красиви гола и асистенция, а "червените" се върнаха към победите в първенството след 0:1 от Черно море в предишния кръг.

Шопов, който замени Тобиас Хайнц сред титулярите, разстреля вратаря на гостите Родриго Гарсия Ачинели с бомбен удар още в третата минута. В 17-ата пък Берое остана с човек по-малко - Франко Минго позволи на Фернандо Каранга да му отнеме топката и го събори, за което получи директен червен картон.

В средата на първата част Шопов намери чудесно Матиас Фаетон, за когото не бе проблем да направи 2:0. Българският национал се разписа отново малко след почивката.

Каранга пък не успя да се разпише в трети пореден двубой. Бразилският таран пропусна няколко изгодни възможности и остана капо, както срещу Ботев Враца и Черно море.

Впечатление направи и отсъствието на контузения Иван Турицов от групата за двубоя. Вместо него отдясно на защитата действаше новото попълнение Мартин Стойчев.