"Син" юноша изхвърли Левски от Купата в 99-ата минута

Хебър шокира тима на Николай Костов в осминафиналите

Унизително отпадане на Левски в осминафиналите за Купата на България! Тимът на Николай Костов загуби с 1:2 от закъсалия Хебър като гост.

На ст. Георги Бенковски домакините поведоха в 68' с гол на Ангел Бастунов от дузпа, отсъдена за нарушение на Жереми Петрис срещу Олексий Збун. Левски изравни чрез Уелтън в първата минута от деветте добавено време.

Победното попадение за пазарджиклии отбеляза юношата на "сините" Атанас Кабов в последните секунди. Крилото се възползва от груба грешка на национала Кристиан Димитров.

Така Левски отпадна в тази фаза на турнира за втора поредна година. През миналия сезон столичният гранд беше елиминиран със същия резултат, но от шампиона Лудогорец.

За Хебър класирането сред най-добрите 8 е първо от сезон 2004/2005 насам и четвърто в историята. С него отборът на Любослав Пенев се присъедини към Спартак Варна, Пирин Благоевград, Арда и ЦСКА в четвъртфиналите.

Останалите осминафинални двойки са Лудогорец - Локомотив Пловдив, ЦСКА 1948 - Берое и Етър Велико Търново - Ботев Пловдив.

Съставите

Хебър: Матвей Игонен, Ангел Бастунов, Атхан Исуф, Атанас Кабов, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Николов, Карлос Охене, Стилиян Тисовски, Стефан Цонков, Олексий Збун;

Левски: Пламен Андреев, Кристиан Димитров, Асими Фадига (85'-Асен Чандъров), Андриан Краев (77'-Илиян Стефанов), Асен Митков (70'-Дарлан), Жереми Петрис, Рикардиньо, Роналдо (70'-Марин Петков), Цунами (85'-Патрик-Габриел Галчев), Келиан ван дер Каап, Уелтън;