Синът на Георги Чиликов с бижутерски гол срещу ЦСКА (ВИДЕО)

Контролата в Своге завърши 1:1

ЦСКА завърши 1:1 в контрола със Спортист, играна в Своге. Павлин Чиликов, син на любимеца на "синята" агитка Георги Чиликов, откри за домакините в 62-рата минута, когато засече с летящ плонж центриране на Илия Русинов от фаул.

Маурисио Гарсес изравни за лидера в Първа лига в 75-ата минута.

През първото полувреме Стефано Кунчев отрази удари на Бисмарк Чарлс и Жеферсон, като така не позволи на лидера в Първа лига да поведе в резултата. В 41-вата минута футболистите на Спортист организираха опасна атака, при която Филип Ангелов изведе Йоан Маринов в наказателното поле, но Менно Кох се намеси решително.

На полувремето треньора на ЦСКА Саша Илич пусна в игра Юрген Матай и Амос Юга. Браян Морено отбеляза гол за "армейците", но попадението бе отменено поради засада.

В 62-рата минута на мача Павлин Чиликов засече балонно центриране в наказателното поле и с хубав изстрел с глава в левия ъгъл на вратата се разписа за 1:0.

В 75-ата минута Менно Кох центрира отляво и намери Маурисио Гарсес в наказателното поле, който овладя на гърди и с хубав изстрел от въздуха направи 1:1.

След паузата в първенството заради европейските квалификации на националните отбори ЦСКА посреща на стадион "Българска армия" Черно море в 1/4-финален сблъсък в турнира за Купата на България. Двубоят е насрочен за 4 април от 20:00 ч.