Ученикът-герой за Левски: Най-хубавото нещо в моя живот

Опитните ни помагат, останалото зависи от нас, смята Преслав Бачев

Това е най-доброто нещо, което ми се е случвало досега в живота. Така 17-годишният ученик Преслав Бачев описа гола, с който донесе победата на Левски с 1:0 над Ботев Враца в мач от петия кръг на първенството.

Юношата на "сините" влезе като резерва през второто полувреме, когато далеч по-именитите му батковци се мъчеха на терена и не успяваха да превземат вратата на гостите. Десетина минути преди края Бачев опъна мрежата с мощен шут за дебютното си попадение в мъжкия футбол.

"Емоциите са невероятни и неповторими. По-труден мач от обикновено. Опитахме се да играем нашата игра, не се получи и трябваше да променим нещо в атака и да вкараме гол. Всеки път, когато ми е даден шанс, трябва да го използвам по най-успешния начин. Това и направих.

Голяма е разликата между Трета и Първа лига. Трябва да се адаптираш бързо, играеш и се надяваш да се получават нещата.

Трябва да покажем същата игра и да реализираме шансовете си срещу Апоел. По-опитните винаги ни помагат, а останалото зависи от нас", коментира Бачев, избран за №1 в двубоя.