УЕФА отново гласува доверие на Кабаков

Заминава за Никшич

УЕФА отново гласува доверие на Георги Кабаков. Българският съдия получи наряд за двубой от Лигата на нациите.

Пловдивчанинът ще бъде рефер на мача от група 4 на Лига 2 Черна гора - Уелс. Срещата ще се играе на 9 септември (понеделник) от 21:45 ч. наше време на стадиона в Никшич.

Помощници на Кабаков ще бъдат Мартин Маргаритов и Диян Вълков, с четвърти съдия Никола Попов. За системата за видеоповторения (VAR) също отговарят българи. Главен VAR съдия е Драгомир Драганов, а за негов асистент е назначен Васимир Ел Хатиб.

Кабаков не е ръководил двубой на ниво национални отбори от 21 ноември миналата година, когато показа 10 жълти картона на евроквалификацията Косово - Беларус, завършила с минимален успех за гостите.

В края на август той свири реванша от плейофите на Лига Европа Хартс - Виктория Пилзен (0:1).

Преди това Кабаков си навлече гнева на ръководството на Левски след дербито с Лудогорец в Разград, в което "сините" загубиха с 0:1.

Тогава от столичния гранд го нарекоха "ибрикчията от Пловдив" и определиха съдийството му като "безчинство", публикувайки 8-минутна компилация със определени ситуации. От "Герена" обявиха, че не искат Кабаков повече да бъде рефер на техен мач.