В дебюта на Сонко: Лудогорец сгази Ботев във Враца

Домакините играха с човек по-малко от 16-ата минута

Лудогорец прегази Ботев Враца с 5:0 като гост в опит да заличи горчивото усещане след отпадането от Шампионската лига. Във вторник тимът от Разград изхвърча от надпреварата след поражение от Олимпия Любляна и ще продължи участието си в Лига Европа.

Дебют във Враца направи централният защитник Ноа Сонко Сундберг, привлечен от Левски. На терена липсваше всякаква интрига, след като домакините останаха с човек по-малко още в 16-ата минута.

Диого Барбоса фаулира Кайо Видал и след преглед с ВАР получи директен червен картон. За Лудогорец се разписаха новото попълнение Руан, Франсиско Гомес - Сон, Педро Нареси, Аслак фон Витри и Кирил Десподов.

Шампионите излязоха на четвърто място в класирането с 6 точки от три двубоя и мач по-малко. Ботев пък е с 3 и заема десето място.