В памет на Петър Жеков и пред пълен Сектор Г: ЦСКА удари Ботев Пловдив

Тимът на Саша Илич е 4 точки пред Лудогорец

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 3:1 на стадион "Българска Армия" дръпна с 4 точки на Лудогорец преди мача на разградчани срещу Славия в неделя.

С два гола и асистенция за лидерите в класирането се отличи Дюкенс Назон (10 и 25 мин.), а в добавеното време на първата част Николай Минков върна едното попадение. Точка на спора сложи Маурисио Гарсес в 47-ата минута.

"Червените" играха в памет на клубната легенда Петър Жеков, който си отиде на 78-годишна възраст в деня на мача. Мачът започна с минута мълчание в памет на Вълшебния стрелец.

За отбелязване е и изпълненият до край Сектор Г, който оставаше празен цяла есен заради бойкот на организираните групи от фенове.

Ултрасите се завърнаха още за първото пролетно домакинство и отборът видимо бе вдъхновен от подкрепата.