Вече пред Левски: Любо Пенев не спря Лудогорец

Позабравеният Тодор Неделев се върна сред титулярите

Лудогорец постигна първа победа след третото назначение на новия си треньор Георги Дерменджиев. Шампионите минаха рутинно за 3:1 срещу гостуващия Хебър на Любослав Пенев и излязоха на четвърто място в класирането.

Домакините убиха интригата преди почивката с попадения на Бърнард Текпетей и Аслак Фон Витри. Лудогорец пропусна куп положение и отправи над 30 удара към вратата на съперника. Въпреки това малко преди края Стефан Цонков даде надежди на Хебър. До изненада не се стигна, защото Рик Джонатан вкара за трети път и сложи точка на спора.

С успеха Лудогорец измести Левски от четвъртото място. Шампионът имат 27 точки, с една повече от "сините". Хебър е девети с 19 точки.

Двубоят ще се запомни със завръщането в титулярния състав на Тодор Неделев. Позабравеният бивш национал и звезда на Ботев Пловдив беше изпаднал в немилост при предишния треньор Ивайло Петев.