"Всички сме с теб, Илиане!": 7 от 7 за ЦСКА в контролите (ВИДЕО)

Чакаме нови още следващата седмица, каза Томислав Стипич

ЦСКА завърши предсезонната си подготовка с победа - 7 от 7 успеха за "червените" под ръководството на новия селекционер Томислав Стипич.

Седмица преди старта на първенството "армейците" се наложиха с 1:0 срещу косовския Гиляни.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар на Ботев Враца и ЦСКА Илия Вълов, който ни напусна внезапно на 62-годишна възраст.

След представянето на играчите имаше поздрав за Димитър Пенев, който в петък навърши 79 години.

В първите 6 минути ЦСКА не допускаше гостите от Гиляни в своята половина. Тогава обаче от наглед рутинна ситуация дойде първата възможност за косовския тим. Еди Баша беше изведен очи в очи с Иван Дюлгеров, но ударът му премина встрани от вратата.

В следващите 120 секунди отборът от родния град на Джердан Шакири се отчете с още две опасни положения.

В 23' мачът бе спрян, за да се отдаде подкрепа на футболиста Илиан Антонов, който се лекува от рак. "Всички сме с теб, Илиане!", бе изписано на таблото на стадиона. "Нямаме съмнения, че футболистът ни ще се справи геройски и ще се завърне на терена, за да получи следващия път аплодисменти за представянето си с червената фланелка", написаха по-късно "червените".

Вчера той бе подкрепен и от футболистите на Левски. "Здравейте, днес започва второто полувреме от най-важният за мен мач! Получих изпитание във важен за мен момент и избрах здравето пред успеха!", написа преди дни самият Антонов.

Седем минути по-късно Иван Дюлгеров се отличи със страхотна намеса при удар на Сенад Ярович от близко разстояние.

В 36' Тобиас Хайнц той бе съборен в наказателното поле. Реферът не уважи претенциите за дузпа. От корнера пък последва неточен удар над вратата.

Стипич направи две промени на почивката – Иван Турицов и Петко Панайотов влязоха в игра. В 50' гостите отново вдигнаха зрителите на крака, но Дюлгеров за пореден път бе господар е малкото наказателно поле.

В 55' след центриране в наказателното поле на Гиляни, Линдсет стреля с глава, но над вратата на косовския тим.

Съдията Иво Андреев свири дузпа за ЦСКА в 57' за нарушение на Едсон Кяйку срещу Георги Чорбаджийски. Хайнц реализира дузпата, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Гиляни, докато стражът се хвърли вдясно.

След 73' Стипич вкара и последното от новите си попълнения в игра - Йоан Борносузов, като преди това Иван Дюлгеров, Лумбард Делова и Иван Тасев записаха минути.