За седми път: Лудогорец грабна Суперкупата

Шампионите излъгаха с дузпи ЦСКА 1948 във Велико Търново

Лудогорец спечели Суперкупата на България за седми път. Шампионите спечелиха с дузпи (1:1 в редовното време) сблъсъка с ЦСКА 1948 във Велико Търново.

Тимът на Георги Дерменджиев поведе в 10-ата минута след точно изпълнена дузпа от Оливие Вердон. Малко след почивката "червените" от Бистрица оставаха с десет души, след като Джонатан Перейра получи втори жълт и респективно червен картон.

Все пак ЦСКА 1948 изравни в 62-ата минута след фантастична асистенция и точен удар на Неделко Пишчевич. Така след редовното време се премина към изпълнение на дузпи.

Там точни за Лудогорец бяха Квадво Дуа, Тодор Неделев, Аслак Фон Витри и Вердон, докато Якуб Пьотровски пропусна. За ЦСКА 1948 отбелязаха Педриньо и Емил Ценов, но Бирсент Карагарен и Реян Даскалов не успяха и връчиха трофея на съперника.