Живот след Уелтън: 10 от Левски удариха Пирин

Марин Петков и Рикардиньо бележат за "сините", Кордоба с ранен червен картон

Макар че игра с десет души цял час, Левски спечели с 2:1 гостуването си на Пирин Благоевград в първия пролетен кръг. Хосе Кордоба беше изгонен с директен червен картон, след като събори откъсващия се сам Юго Комано. Това обаче не се оказа фатално за "сините", които се разделиха с цели петима основни футболисти през зимната пауза. Включително със звездата си Уелтън, който беше на трибуните преди отпътуването си за Япония.

Треньорът на Левски Николай Костов заложи само на едно ново попълнение в стартовия си състав - бразилецът Фабио Лима, който игра като дясно крило. Тимът му поведе при първата сериозна атака чрез добавка на Марин Петков.

Пирин отговори незабавно -  Асен Динчев пусна хубав пас към Юго Комано, който избяга на Келиан ван дер Каап и с диагонален удар матира Пламен Андреев.

Малко преди почивката Рикардиньо отново изведе Левски напред в резултата. Бразилският нападател се възползва от груба грешка на Моди Диане.

"Сините" се изкачиха до четвърто място в класирането, като има равни точки, но по-добри показатели в преките мачове с Локомотив (Пловдив). Пирин остава на 14-о място. В следващия кръг Левски приема Арда в София, а Пирин ще гостува на Ботев във Враца.