Зрелище между Лудогорец и ЦСКА остави жива борбата за титлата

Без победител в Разград, претенции към рефера Кабаков и от двата лагера

Лудогорец не позволи да бъде победен на свой терен от претендента ЦСКА и уверено гледа към 12-а поредна титла на България. Мачът в Разград завърши 2:2.

По този начин "орлите" запазват аванса си от една точка пред "червените" на върха в класирането. До края остават три кръга.

Сблъсъкът не мина без скандали. При всеки корнер, който Кирил Десподов изпълняваше през първото полувреме, той се превръщаше в мишена за феновете на ЦСКА, които го замеряха със запалки, бутилки и каквото още имаха под ръка.

В 16' Франко Русо действа неадекватно в собственото си наказателно поле при опит да спре Тобиас Хайнц и го бутна с ръка в гърба. Гостите поискаха дузпа, но Георги Кабаков остави играта да продължи.

Две след това Десподов изведе домакините напред. Капитанът на Лудогорец бе изведен по перфектен начин, изпревари Амос Юга и плъзна топката по диагонала покрай Густаво Бусато.

След това дойдоха минутите на ЦСКА. Четири минути след гола на Десподов Хайнц изравни с прекрасен изстрел от около 20 метра.

В 31' отново Десподов бе близо до нов гол. След изпълнение на пряк свободен удар топката рикошира в стената, но Бусато успя да възстанови позицията си и с върха на пръстите извади топката.

Малко преди почивката "червените" излязоха напред - Маурисио Гарсес се възползва от грешка в отбраната на домакините. Марселино открадна топката от Якуб Пьотровски, пусна я към Гарсес, който остана на гола мрежа и не сбърка - 2:1 за ЦСКА.

Три минути след паузата Лудогорец възстанови равенството. Обичайният заподозрян - Игор Тиаго, бе автор на попадението. Десподов качи топката на главата му и деветката на "зелените" препарира Бусато, който дори не мръдна.

В 85' Тиаго надбяга Кох и излезе сам срещу Бусато. Стражът на "армейците" излезе да го пресрещне, бразилецът бутна топката покрай него, а вратарят удари с глава крака на тарана.

Футболистите и скамейката на "орлите" скочиха за дузпа, но Кабаков не я отсъди, а раздаде куп картони. Изгонен беше техническият директор на домакините Козмин Моци, който дори от трибуните не спря да търси саморазправа с хора от щаба на гостите. След размяна на множество обиди дойде и крайния съдийски сигнал, с което всичко приключи, засега...

В следващия кръг Лудогорец гостува на ЦСКА 1948, ЦСКА приема Локомотив (Пловдив).

Минути след края на двубоя "армейците" използваха официалната си страница във Facebook, за да изкажат мнението си за мача: