Трети сме отборно на европейското по бокс

Пред нас са Ирландия и Украйна

Българският национален тим зае трето място в отборното класиране на европейското първенство по бокс за жени в Будва. Националките се прибират с един златен, два сребърни и един бронзов медал от шампионата в Черна гора.

На покрива на континента е Севда Асенова, която взе златото в кат. до 48 кг. Сребърни отличия завоюваха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз спечели Станимира Петрова (54 кг). Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране и третото място на Европейското първенство.

Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред българките са още боксьорките на Украйна с 27 точки.