10 от Манчестър Юнайтед рухнаха в Дания (ВИДЕО)

Голов трилър след спорен червен картон на Рашфорд

Манчестър Юнайтед загуби с 3:4 като гост на Копенхаген в зрелищен мач от четвъртия кръг на група 1 в Шампионската лига. Поражението - девето за "червените дяволи" в 17 двубоя от началото на сезона съвсем разклати стола на мениджъра Ерик тен Хаг.

Копенхаген стигна до трите точки със знаменит обрат, но в основата му беше спорен директен червен картон за Маркъс Рашфорд в 42' след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Така Юнайтед се свлече до последното място в групата с актив от 3 точки. Води Байерн с 12, пред Копенхаген и Галатасарай с по 4.

Тази вечер, на ст. Паркен, островитяните бяха посрещнати от хореография "Вашият Театър на кошмарите". "Червените дяволи" обаче не се уплашиха и започнаха отлично - Расмус Ойлун откри резултата още в 3'. В 28' таранът покачи на 2:0 в полза на гостите и изглеждаше, че 20-кратният английски шампион няма да срещне толкова трудности, колкото се очакваше.

В 42' дойде повратният момент. Маркъс Рашфорд получи червен картон след обстоен видеопреглед. Литовският рефер Донатас Румшас прецени, че нападателят е настъпил умишлено глезена на Елиас Йелерт. Повторенията не убедиха в правотата на решението му.

Три минути по-късно Мохамед Елиунуси върна надеждите на Копенхаген - 1:2. В деветата минута от добавеното време Диого Гонсалевеш изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хари Магуайър.

Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите започнаха по-добре и втората част. Удар на Диого Дало беше избит на близката греда.

В 69' англичаните отново поведоха, след като Бруно Фернандеш се разписа от дузпа. Тя бе дадена, след като главният съдия видя игра с ръка на Денис Вавро. Повторенията показаха, че преди това топката среща ръката на Магуайър от гостите.

В 83' Копенхаген изравни чрез Лукас Лерагер, а 4 по-късно 17-годишният суперталант Руни Бардгжи прати в екстаз датските фенове - 4:3.

Успехът е едва втори за отбор от скандинавската страна срещу Манчестър Юнайтед от 2006 г. насам.