11 години по-късно: Милан отново е на четвъртфинал в ШЛ (ВИДЕО)

Италианският гранд елиминира Тотнъм след нулево равенство в реванша

Милан е на четвъртфинал в Шампионската лига за първи път от 2012 г.! "Росонерите" продължават напред в турнира, след като направиха 0:0 при гостуването си на Тотнъм в реванша. Така тимът на Стефано Пиоли съхрани аванса, който си бе осигурил с минималната победа в Италия.

В Лондон, Милан владееше инициативата през голяма част от първото полувреме, но трудно стигаше до положения пред вратата, пазена от Фрейзър Форстър. Гостите бяха най-близо до попадение при заучено положение - Жуниор Месиас получи топката на границата на наказателното поле, но отправи неточен изстрел.

Играчите на Тотнъм бяха освиркани по пътя към тунела на почивката. "Шпорите" обаче не се върнаха преобразени, а продължиха да действат безидейно. Последваха пропуски на Браим Диас и Оливие Жири за Милан.

Англичаните тръгнаха масирано в атака, оставяйки на съперника пространство за контраатаки. Милан не се възползва, но задачата на "росонерите" беше улесена в 77', когато Кристиан Ромеро от Тотнъм си изкара втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко. За аржентинеца това е 9-о официално предупреждение и второ изгонване в 11-е му мача откакто стана световен шампион в Катар.

До края Милан се бранеше отлично и не допусна спорът да навлезе в продължения. В четвъртата минута от добавеното време италианците можеха да изтръгнат и успеха, но резервата Дивок Ориги бе спрян от лявата греда.

Разочарованието за Тотнъм е огромно - "шпорите" са извън битката за трофей през настоящия сезон, а последният им остава Купата на лигата в Англия отпреди 15 години.

Класирането сред най-добрите 8 на Стария континент дава глътка въздух за Милан, който се провали в защитата на титлата си в Италия и ще води до последно борба за място в Топ 4 на Серия "А".