Арсенал отново се провали в Порто (ВИДЕО)

Късен гол посече „артилеристите“, те завършиха без точен удар

Арсенал загуби с 0:1 от Порто като гост в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига. "Артилеристите" разочароваха феновете си и бяха посечени в добавеното време, когато Галено вкара страхотен гол от дистанция.

Така английският тим остава без победа на Ещадио до Драгао. Арсенал отстъпи за трети път в четирите си визити на Порто. Серията започна с 0:0 през 2006 г. и продължи с три поредни загуби - 0:2 през 2008 г., 1:2 през 2010 г, и 0:1 тази вечер.

Арсенал завърши мач без точен удар за първи път от март 2011-та - близо 13 години. Лондончани все пак могат да гледат с оптимизъм към реванша на родна земя, където неизменно печелят убедително срещу Порто - съответно с 2:0. 4:0 и 5:0.

Тази вечер Арсенал навлезе в срещата като фаворит, след като отбеляза 11 попадения и не допусна нито едно в последните си два мача във Висшата лига - 6:0 срещу Уест Хем и 5:0 над Бърнли.

През първата част обаче по-добрите положения бяха за "драконите". Галено разтресе напречната греда от близка дистанция, преди да стреля неточно при добавката. Впоследствие Нико Гонсалес отправи опасен удар, а Еванилсон тества стража Давид Рая.

Арсенал реагира след почивката. Капитанът Мартин Йодегор нямаше късмет - топката се отби в съотборника му Леандро Тросар при негов изстрел. След това белгиецът направи пропуск.

Стигна се до четвъртата минута от добавеното време, когато Галено матира Рая от разстояние.

Порто продължава отличното си представяне у дома в турнира - едва едно поражение в последните 18 мача на До Драгао. Португалският гранд обаче няма победа в Англия - 3 равенства и 18 загуби. Реваншът на Емиратс Стейдиъм е насрочен за 12 март.