Байер разпиля Фейенорд с красиви голове (ВИДЕО)

Звезда на „аспирините“ влезе в историята

Перфектен старт за Байер Леверкузен на Чаби Алонсо в новия формат на Шампионската лига. "Аспирините" разгромиха с 4:0 Фейенорд като гости. Така германският първенец продължи отличната си форма далеч от дома в евротурнирите - само една загуба в последните си 11 визити.

След сезон на отсъствие от най-престижния клубен турнир, Байер се завърна ударно и поведе на ст. Де Кайп още в 5' чрез Флориан Вирц. В 30' Алекс Грималдо покачи на 2:0, възползвайки се от подаване на Джереми Фримпонг. В основата на атаката обаче беше брилянтната игра на Виктор Бонифейс, който подаде към Фримпонг по ефектен начин.

В 36' Вирц вкара страхотен гол за 3:0. Така той стана първият германец с две попадения в дебюта си в Шампионската лига.

Малко преди почивката вратарят на нидерландците Тимон Веленройтер си отбеляза автогол.

Фейенорд показа друго лице през втората част. Антони Миламбо бе близо до попадение след атрактивно изпълнение с пета, а Аясе Уеда прати топката в мрежата на Байер, но бе отсъдена засада.

До края на двубоя Алонсо спести силите на ключови играчи за домакинството на Волфсбург в неделя.

За Фейенорд остана разочарованието от едва второто поражение в последните 18 мача на Де Кайп в Европа.