"Байерн" няма право на повече грешки

Баварците ще се опитат да отмият срама от първия мач

"Байерн" Мюнхен приема "Виляреал" в опит да отмие срама от миналата седмица и да продължи напред в Шампионската лига. Баварците нямат право на грешки. След неубедителното си представяне в първия ма, те изостават с 0:1, и ще трябва да покажат, че заслужават да стигнат до полуфиналите.

"Жълтата подводница" спечели първата среща с гол на Арно Данжума. През по-голямата част от мача испанците доминираха, като пропуснаха и още 3-4 страхотни възможности за по-убедителен резултат.

В първата среща видяхме един непознат "Байерн". Рекордьорът по титли в Германия трудно стигаше до чисти положения пред противниковата врата, а играчите на Юлиан Нагелсман бяха неузнаваеми.

Баварците имат само една загуба в последните си 13 домакински мача в Шампионската лига. Тя дойде преди година, когато тимът отстъпи с 2:3 срещу ПСЖ и отпадна именно на четвъртфиналите в турнира. Всички други мачове на "Алианц арена" от септември 2019 г. насам бяха спечелени.

Отборът на "Виляреал" вероятно много съжалява, че не си вкара и останалите положение. "Жълтата подводница" трудно успява да запази чиста мрежа при гостувания.

В другия реванш тази вечер "Реал" Мадрид приема "Челси" с преднина от 3:1 от първата среща.