"Виляреал" шокира неузнаваем "Байерн"

"Жълтата подводница" поднесе изненадата в четвъртфиналите на Шампионската лига

"Виляреал" поднесе изненадата в четвъртфиналите на Шампионската лига! Испанският гранд спечели с 1:0 домакинството си на "Байерн" в първия сблъсък между двата тима.

"Жълтата подводница" направи силен мач и пропусна да разгроми германския гранд, който бе неузнаваем на "Естадио Ла Серамика".

Победното попадение за тима на Унай Емери отбеляза Арно Данжума още в 8'. Така нидерландецът вече има 7 гола в първите си 11 мача в Шампионската лига. За сравнение - със същото постижение могат да се похвалят Луис Суарес и Единсон Кавани, но 7-кратният носител на "Златната топка" Лионел Меси се нуждаеше от 18 двубоя, за да го постигне, а петкратният - Кристиано Роналдо, от цели 33.

"Виляреал" стигна и до второ попадение в 41', когато Франсис Коклен опита да центрира, но вместо това прати топката в мрежата зад Мануел Нойер. Баварският колос беше спасен от системата за видеоповторения (VAR), която показа, че френският полузащитник е бил в засада и голът не беше зачетен.

Испанците пропиляха нова възможност да удвоят аванса си в 53', когато Жерар Морено нацели лявата греда. Десетина минути по-късно отново той не реализира - вратарят Нойер допусна кошмарна грешка в центъра на теренa, подарявайки топката на нападателя, чийто удар обаче не намери очертанията.

В края на срещата стражът на домакините Херонимо Рули отрази далечен шут на появилия се като смяна Лерой Сане, а резервата на "Виляреал" Алфонсо Педраса пропусна от удобна позиция.

По този начин "Виляреал" спря рекордната серия на "Байерн" от 22 гостувания без загуба в Шампионската лига. Последното поражение на тима бе с 0:3 от "Пари Сен Жермен" през септември 2017 г., когато начело на французите бе... Емери.

Испанците са първите, които запазват "суха мрежа" срещу "Байерн" в турнира от февруари 2019 г. насам. Тогава същото направи "Ливърпул". До днес баварците бяха в серия от 30 мача с поне един отбелязан гол.

Реваншът в Мюнхен е на 12 април (вторник).