Байерн изкова успеха в Париж, тънка засада спря Мбапе (ВИДЕО)

Гол на Коман донесе победата срещу ПСЖ в първия осминафинал

Байерн Мюнхен си тръгна като победител от Парк де Пренс! Баварците победиха с 1:0 Пари Сен Жермен като гости в чакания с огромен интерес първи осминафинал в Шампионската лига.

Единственото попадение в Париж отбеляза юношата на френския гранд Кингсли Коман, който се разписа в 53', като вина за гола има вратарят на домакините Джанлуиджи Донарума.

Освен че наказа бившия си тим, както направи и във финала през сезон 2019/2020, също спечелен от германците с 1:0, Коман отбеляза в трети пореден мач в турнира, което прави едва за втори път в кариерата си. За последно фланговият футболист влезе в такава серия през ноември 2020 г.

ПСЖ завърши първото полувреме с 1 точен удар, но влизането в игра на доскоро контузената суперзвезда Килиан Мбапе внесе импулс в играта на парижани. В 82' световният вицешампион се разписа, завършвайки страхотна атака, в чиято основа беше левият бек Нуно Мендеш. Попадението обаче не беше зачетено заради тънка засада на Мбапе, засечена от системата за видеоповторения (VAR).

Във втората минута от добавеното време Бенжамен Павар от гостите беше изгонен заради втори жълт картон, но ПСЖ не се възползва от численото предимство.

Така Байерн сложи край на серията на ПСЖ от 40 двубоя без поражение на Парк де Пренс. Френският тим не отбеляза попадение при домакинство в Шампионската лига едва за втори път в 302 мача. Предишният бе при загубата с 0:1 от... Байерн в четвъртфиналите през 2021 г.

Същевременно Байерн прави най-силния си сезон от 2007/2008 насам, когато допусна само една загуба до 30-ия си мач под ръководството на Отмар Хицфелд. При Юлиан Нагелсман баварците стигнаха до 31 двубоя с 1 поражение, при 23 победи и 7 равенства.

Реваншът в Мюнхен е насрочен за 8 март (сряда) от 22:00 ч. и можете да го гледате пряко по bTV Action. По традиция, коментарното ни студио започва половин час по-рано.

ПСЖ е изправен пред трудна задача, като ще трябва да се бори и с историята. Байерн продължи напред в елиминационната фаза във всеки един от последните 12 случая, в които спечели първия мач.