Байерн вкара невиждани 9 на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Хари Кейн с 4 гола, 3 от дузпа при рекорд в ШЛ

Байерн Мюнхен стана първият отбор, отбелязал 9 гола в един мач от Шампионската лига. Баварците разбиха с 9:2 Динамо Загреб у дома в среща от първия кръг на новата основна фаза в турнира.

Звездата на Байерн Хари Кейн реализира 4 попадения, 3 от които от дузпа, и бе в основата на разгрома, с който германският тим започна 17-ото си поредно участие в Шампионската лига.

Кейн е четвъртият играч на Байерн с 4 гола в един двубой в турнира. Капитанът на Англия се нареди до Марио Гомес (2012), Роберт Левандовски и настоящия си съотборник Серж Гнабри.

Бившият нападател на Тотнъм бе точен в 19', 57', 73' и 78', две попадения добави лятната покупка Майкъл Олисе - в 38' и 61', а по веднъж вкараха Рафаел Герейро в 33', резервата Лерой Сане в 85' и друг появил се като смяна - Леон Горецка, в добавеното време. За гостите се разписаха Бруно Петкович в 49' и Такуя Огивара в 50'.

Така Байерн има само едно поражение в последните си 26 домакинства в Шампионската лига - от Пари Сен Жермен с 2:3 в четвъртфиналите през сезон 2020/2021. Аутсайдерът Динамо Загреб пък допусна 32-ото си поражение от 40 мача. Резултатите включват 3 успеха и 5 равенства.

Във втория кръг Байерн гостува на Астън Вила, а хърватският гранд приема Монако.