Барселона срази "драконите", но загуби Левандовски (ВИДЕО)

Английски съдия вбеси всички в Порто с отменена дузпа

Барселона спечели с 1:0 гостуването си на Порто в мач от втория кръг в група 8 на Шампионската лига.

Двубоят влезе в историята с рекорда на Ламин Ямал. Суперталантът на Барселона стана най-младият титуляр в турнира със своите 16 години и 83 дни.

Единственото попадение на Ещадио До Драгао отбеляза резервата Феран Торес в добавеното време на първата част. Испанският национал се появи на терена десетина минути по-рано, заменяйки контузения Роберт Левандовски.

В отсъствието на тарана, "драконите" притиснаха каталунците след почивката, обаче вратарят Марк Андре тер Стеген показа класа на няколко пъти.

Около четвърт час преди края за Порто беше отсъдена дузпа заради игра с ръка на Жоао Кансело, който вече имаше жълт картон. Реферът Антъни Тейлър прегледа ситуацията с VAR и прецени, че първо има игра с ръка на Стивън Еустакио от домакините. Така наказателният удар беше отменен, а решението на английския главен съдия вбеси всички в Порто.

В 83' Мехди Тареми от португалския гранд вкара страхотен гол със задна ножица, но флагът за засада бе вдигнат.

Барселона удържа крехкия аванс, въпреки че завърши двубоя с човек по-малко след втори жълт картон на Гави в третата минута от добавените 6.

Така "блаугранас" продължават без загуба от началото на сезона. Серията им включва 10 мача, от които 8 успеха и две равенства.