"Бенфика" не даде шанс на "Динамо" Киев и в реванша

"Орлите" от Лисабон отново ще играят в групите на Шампионската лига

"Бенфика" влезе в групите на Шампионската лига, след като изнесе лекция на "Динамо" Киев в реванша. На своя "Ещадио да Луж" "орлите" стигнаха до класическа победа - 3:0, и продължават напред с общ резултат 5:0.

Португалският гранд пое инициативата още от началните минути, а лятната покупка Давид Нерес всяваше паника в отбраната на "Динамо". Вратарят на украинците Бушчан спря отлично Николас Отаменди, след това изгледа как топката преминава малко встрани при пряк свободен удар, изпълнен от Алекс Грималдо.

Отборът на "Бенфика", който няма поражение у дома в квалификациите от 2003 г. насам, продължи на натиска. "Динамо" се пропука за първи път в 27', когато точен за "орлите" бе Отаменди.

Малко преди почивката Рафа Силва се възползва от кошмарно връщане към стража Бушчан и го преодоля за 2:0.

Класическия успех оформи Нерес в 42' с асистенция на Гонсало Рамош.

През втората част играта бе спряна след тежък сблъсък между съотборниците Рафа Силва и Рамош. Последният пострада и отстъпи мястото си на Петър Муса, докато Силва остана на терена до 70', когато бе заменен от Енрике Араужо.

"Бенфика" опита да разгроми съперника, но играчите на Рогер Шмид направиха пропуски, а и вратарят Бушчан се отчете с още 5 спасявания.

В друг двубой от плейофите чешкият "Виктория" Пилзен обърна "Карабах" (Азербайджан) от 0:1 до 2:1 у дома и влезе в групите на Шампионската лига, само година след като беше отстранен от ЦСКА в същата фаза на Лигата на конференциите.