"Бодьо" се приближи до дебют в групите на Шампионска лига

Норвежците победиха "Динамо" Загреб у дома в плейофите

"Бодьо Глимт" се приближи до дебютно участие в груповата фаза на Шампионската лига, след като победи с 1:0 "Динамо" Загреб у дома в първия мач между двата тима от плейофната фаза. Така тимът на Кйетил Кнутсен удължи на 13 двубоя серията без поражение на свой терен в евротурнирите.

Тази вечер норвежците, които вече имат 18 мача от началото на сезона в местната Елитсериен, поеха инициативата от началните минути. Уго Ветлесен и Ларс-Йорген Салвесен пропуснаха да дадат аванс на "Бодьо", а за "Динамо" близо до попадение бе Мислав Оршич.

Амал Пелегрино вдигна на крака хората по трибуните на ст. "Аспмира", отбелязвайки за 1:0 в 37'. Крилото се разписа с глава след центриране на Джоел Мвука, за да отбележи четвъртия си гол в квалификациите. Малко преди почивката Салвесен бе спрян от гредата.

"Динамо" се актизивира през втората част, но Бруно Петкович пропиля две възможности, а попадение на Мартин Батурина не бе зачетено заради засада.

Въпреки поражението, хърватският гранд, отстранил "Лудогорец" в предишния кръг, вярва в осмото попадане сред най-добрите на Стария континент в клубната история. "Бодьо" пък ще опита да стане първият норвежки тим в групите на Шампионската лига от сезон 2007/2008 насам, когато там бе "Розенборг".

Реваншът на ст. "Максимир" в Загреб е след седмица (24 август).