Грозно: Артета разгневи Де Бройне (ВИДЕО)

Неприятна сцена беляза мача между Арсенал и Манчестър Сити

Манчестър Сити се завърна на върха във Висшата лига. „Гражданите“ охладиха шампионските амбиции на Арсенал след 3:1 на „Емиратс Стейдиъм“.

Кевин Де Бройне бе сред главните герои за Сити. Белгиецът откри резултата в 24-та минута, но неговото име стана обект на неприятна случка в хода на мача. Това се случи през второто полувреме, когато резултатът бе 1:1 и атакуващият полузащитник се надяваше да започне бърза контраатака, но неговите планове бяха осуетени от мениджъра на „артилеристите“ Микел Артета.

Последният попречи на Де Бройне край тъчлинията  и изрита топката, което не се хареса на футболиста. Реакцията на белгиеца не закъсня, тъй като за момент изгуби самообладание и избута Артета, а след това му размаха пръст.