Гвардиол спря Гуардиола в Шампионската лига (ВИДЕО)

Манчестър Сити стигна само до 1:1 срещу Лайпциг в първия осминафинал

Фаворитът Манчестър Сити направи 1:1 с Лайпциг като гост в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига. На Ред Бул Арена, англичаните поведоха в 27' с гол на Рияд Марез, но Лайпциг изигра силно второ полувреме и стигна до равенството чрез Йошко Гвардиол в 70'. Така хърватският защитник спря устрема на водения от Пеп Гуардиола тим на Сити.

"Гражданите" имат само една загуба в последните си 18 мача срещу представители на Бундеслигата, но тя е именно срещу Лайпциг - с 1:2 в груповата фаза на миналия сезон.

Тази вечер Сити доминираше преди почивката и взе аванс в 27', когато Джак Грийлиш отне топката от Ксавер Шлагер и изведе Марез, а алжирецът не сбърка за 12-ото си попадение през кампанията. До края на първата част Грийлиш беше близо до 2:0 за Сити.

Лайпциг не се бе разписвал в последните си 3 елиминационни срещи в турнира, а влезлият като резерва Бенямин Хендрикс пропиля чисто положение в 53'.

"Червените бикове" обаче продължиха да действат вдъхновено и се добраха до изравняване в средата на втората част чрез Гвардиол, който се извиси и засече с глава центриране на Марсел Халстенберг. От Сити предявиха претенции за нарушение на голмайстора, но те бяха отхвърлени от главния съдия Гьозюбююк.

В крайна сметка Лайпциг удължи на 4 мача серията си без поражение от английски отбори. Същевременно Сити се намира в притеснителна форма далеч от дома, където има едва един успех в последните 6 двубоя.

Реваншът на Етихад Стейдиъм ще се играе на 14 март (вторник).