Мбапе се оказа неудържим за "Ювентус"

Световният шампион изведе тима си до успех с 2:1 в Шампионска лига

"Пари Сен Жермен" откри сезона си в Шампионската лига с победа едва за втори път в последните пет издания на турнира. Френският първенец спечели с 2:1 срещу "Ювентус" у дома след страхотен мач на Килиан Мбапе.

Нападателят вкара и двата гола за ПСЖ - съответно в 5' и 22'. За "Ювентус" в 53' се разписа влезлият като резерва минути по-рано Уестън МакКени.

Така ПСЖ записа четвърти успех в последните 22 сблъсъка с италиански отбор. Поражението поставя под още по-голямо напрежение треньора на "Ювентус" Масимилиано Алегри, под чието ръководство "бианконерите" имат само 2 победи в последните си 9 мача във всички турнири.

Тази вечер, на "Парк де Пренс", задачата на "Ювентус" се усложни още в 5', когато Неймар намери отлично Мбапе и той преодоля Матиа Перин с удар от въздуха. Голът е пети за Златното момче в първите 5 минути на двубой в Шампионската лига, което го приближава на едно толкова ранно попадение от рекорда на неговия съотборник Лионел Меси.

Гостите продължиха да изнемогват срещу триото в атаката на ПСЖ и в 22' резултатът стана 2:0. Топката се озова в мрежата след многоходова акция, минала през Меси, Ашраф Хакими и Мбапе. Последният вече има 29 гола с екипа на френския гранд в Шампионската лига - 1 по-малко от рекордьора Единсон Кавани.

Тимът на Кристоф Галтие владееше инициативата и през втората част, но Неймар и Мбапе направиха пропуски. "Ювентус" дочака своя момент и намали на 1:2, противно на съотношението на силите - Филип Костич центрира и МакКени отбеляза с глава.

"Старата госпожа" можеше да изтръгне и точка от визитата си в Париж - Душан Влахович обаче беше спрян от вратаря Джанлуиджи Донарума.

В другия мач от група 8 "Бенфика" победи с 2:0 "Макаби" Хайфа у дома. След седмица лисабонските "орли" гостуват на "Ювентус", а израелците приемат ПСЖ.