Кървав гол измъкна "Реал" в края

Мадридчани се добраха до 1:1 с "Шахтьор" в Шампионска лига

Кървав гол спаси "Реал" Мадрид от загуба срещу "Шахтьор" Донецк в Шампионската лига! Носителят на трофея се добра до 1:1 в петата минута от добавеното време на двубоя от група 6 на турнира.

"Шахтьор" заслужава поздравления за играта си на фона на военните действия в Украйна, заради които мачът се игра във Варшава (Полша). "Миньорите" поведоха в началото на второто полувреме с гол на Олександър Зубков и се бранеха отлично, но не успяха да съхранят крехкия си аванс.

При изравнителното попадение Антонио Рюдигер получи тежък удар в главата от вратаря Анатолий Трубин, което наложи продължително спиране на играта, за да му се окаже медицинска помощ.

В крайна сметка "Шахтьор" пропусна да запише трета победа срещу "Лос Бланкос" в историята, но запазва шансове за участие в елиминационната фаза. В групата води "Реал' с 10 точки, пред "Лайпциг" с 6 и "Шахтьор" с 5, а "Селтик" е на дъното с 1.

В следващия кръг - на 25 октомври, "Реал" гостува на "Лайпциг", докато на "Шахтьор" предстои визита в Шотландия за мач със "Селтик".