"Лудогорец" не срещна трудности с "Шамрок"

"Орлите" взеха аванс от 3:0 в квалификациите на Шампионската лига

"Лудогорец" взе комфортен аванс срещу ирландския "Шамрок Роувърс" във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" спечелиха с 3:0 у дома.

Головете за тима на Анте Шимунджа в Разград отбелязаха Пиерос Сотириу (26' и 35') и Игор Тиаго (90+4').

На "Хювефарма Арена", "Лудогорец" имаше инициативата преди почивката и откри резултата в 25' след страхотна атака, преминала през Текпетей, Сисиньо и Каули, преди да бъде завършена от Сотириу с глава.

Десет минути по-късно кипърският нападател се разписа отново. Защитата на "Шамрок" се справи с удар на Рик Джонатан, топката обаче попадна в притежание на Сотириу и той отбеляза с лекота.

Българският шампион намали значително оборотите през втората част и позволи на гостите да стигнат до чисто положение. То се откри пред Шон Хор в 69', но отправеният от него изстрел бе неточен.

В края на срещата "Лудогорец" направи огромна крачка към третия квалификационен кръг и сигурно участие в груповата фаза на Лигата на конференциите. Спас Делев пропусна сам срещу вратаря Алън Менъс, но Игор Тиаго не сбърка при добавката - 3:0.

Реваншът е след седмица, а ако елиминира "Шамрок", "Лудогорец" ще се изправи срещу победителя от двойката "Динамо" Загреб (Хърватия) - "Шкупи" (Северна Македония).

Съставите

"Лудогорец": Серджио Падт, Сисиньо, Игор Пластун, Антон Недялков, Оливие Вердон, Каули Оливейра (90'-Игор Тиаго), Алекс Сантана, Мануел Шоу, Пиерос Сотириу (90'-Матиас Тисера), Бърнард Текпетей (71'-Кирил Десподов) и Рик Джонатан (78'-Спас Делев)

"Шамрок": Алън Менъс, Роберто Лопес, Шон Хор, Лий Грейс, Андрю Лайънс, Ронан Фин (76'-Шон Ганън), Кристофър Маккан, Ричард Тауъл (79'-Шон Каванах), Гари О'Нийл, Дилан Уотс (61'-Греъм Бърк) и Рори Гафни