Милан сложи край на сушата и натри носа на Донарума (ВИДЕО)

Сладка първа победа за „росонерите“ в Шампионската лига

Милан сложи край на серията от 4 мача без успех в Шампионската лига! "Росонерите" записаха сладка победа с 2:1 като домакини на Пари Сен Жермен, за който цял мач изигра бившият им вратар Джанлуиджи Донарума.

Двубоят на Сан Сиро премина при бурни освирквания и скандирания към стража, заради когото тифозите разпиляха хиляди фалшиви банкноти с неговия лик и №71, който означава "човек без морал и ценности" според неаполитанския фолклор.

Милан не само нямаше успех, а не бе вкарал и гол в турнира до тази вечер.

Задачата на тима, воден от Стефано Пиоли, се усложни още в 9', когато екс звезда на местния враг Интер - Милан Шкриняр, откри резултата. За словашкия централен защитник това е първо попадение с екипа на парижани.

Домакините обаче изравниха само 3 минути по-късно след задна ножица на Рафаел Леао.

До почивката Милан бе по-активният, но Донарума запази равенството с отлични изяви. За ПСЖ Усман Дембеле удари напречната греда с изстрел от дистанция и продължава да чака първия си гол от началото на сезона.

Италианският гранд започна отлично втората част. В 50' Оливие Жиру оформи обрата с глава, след като надскочи Шкриняр. Попадението е под №24 за французина в Шампионската лига и пето срещу сънародниците му от ПСЖ.

В оставащите минути най-близо до попадение беше влезлият като смяна за Милан Ноа Окафор. Най-добрата възможност за гостите се откри пред Лий Канг-Ин, чийто удар беше избит от Майк Менян.

Така Милан прекъсна кошмарната си серия, както и поредицата от 5 победи за ПСЖ във всички турнири. "Росонерите" продължават да бъдат неудобен съперник на парижани. Френският шампион има само един успех в последните си 6 двубоя с Милан.

С трите точки италианският гранд завързва възела в "Групата на смъртта", в която по-рано тази вечер Борусия Дортмунд спечели с 2:0 срещу Нюкасъл у дома.

Води Борусия с актив от 7 точки, пред ПСЖ с 6, Милан с 5 и Нюкасъл с 4.