Мосю Жиру изведе "Милан" до елиминациите в ШЛ

Французинът с два гола и две асистенции при разгром срещу "Залцбург"

"Милан" се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като отнесе с 4:0 "Залцбург" у дома в мач от последния кръг в група 5. В основата на успеха беше ветеранът Оливие Жиру, който стана играч на мача със своите два гола и две асистенции.

По този начин "росонерите" удължиха на 9 срещи серията си без поражение от австрийци. Групата спечели "Челси" с 13 точки, пред "Милан" с 10. "Залцбург" е с 6 и ще играе в Лига Европа през пролетта заради предимството си при преките двубои с "Динамо" Загреб, оставащ последен със същия актив.

Тази вечер, на "Сан Сиро" в Милано, домакините откриха резултата още в 14' - Жиру засече с глава центриране на Сандро Тонали от корнер. Впоследствие попадение на Жиру не беше зачетено заради засада, а резултатът се запази до почивката.

"Милан" обаче продължи да доминира и през втората част. В самото ѝ начало Раде Крунич покачи на 2:0 след асистенция на Жиру, преди французинът да се разпише в 57'.

В първата минута от добавеното време резервата Жуниор Месиас оползотвори подаване на Жиру, за да оформи крайния резултат. Със своите 36 години и 33 дни Жиру стана най-възрастният с участие в повече от 3 гола в един мач от Шампионската лига. Статистиката е на база данни на Opta, събирани от сезон 2003/2004 насам.